RN60E2150DRSL
Mfr.Part #
RN60E2150DRSL
Description
RES 215 OHM 1/4W .5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
8.7376mm
Resistance :
215Ohms
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
3.68mm
Factory Lead Time :
38 Weeks
Datasheets
RN60E2150DRSL
Vishay / Dale RN60E2150DRSL
215Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,