RN60E1250BB14
Mfr.Part #
RN60E1250BB14
Description
RES 125 OHM 1/4W .1% AXIAL
Packaging :
Bulk
Contains Lead
Diameter :
3.68mm
Voltage - Rated :
300V
Width :
3.68mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
125Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lead Diameter :
640 μm
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
175°C
Termination :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
8.7376mm
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RN60E1250BB14
Vishay / Dale RN60E1250BB14
Through Hole 125Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,