RN60C6812BRSL
Mfr.Part #
RN60C6812BRSL
Description
RES 68.1K OHM 1/4W .1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
Length :
8.7376mm
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
68.1kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN60C6812BRSL
Vishay / Dale RN60C6812BRSL
68.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,