RN60C2212BRSL
Mfr.Part #
RN60C2212BRSL
Description
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL
Power Rating :
250mW
Length :
8.7376mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
3.68mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Resistance :
22.1kOhms
Datasheets
RN60C2212BRSL
Vishay / Dale RN60C2212BRSL
22.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,