RN55E9762FRSL
Mfr.Part #
RN55E9762FRSL
Description
RES 97.6K OHM 1/8W 1% AXIAL
Length :
6.096mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
97.6kOhms
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Package / Case :
Power Rating :
125mW
Datasheets
RN55E9762FRSL
Vishay / Dale RN55E9762FRSL
97.6kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,