RN55E7500FRSL
Mfr.Part #
RN55E7500FRSL
Description
RES 750 OHM 1/8W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
6.096mm
Max Power Dissipation :
125mW
Supplier Device Package :
Resistance :
750Ohms
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
RN55E7500FRSL
Vishay / Dale RN55E7500FRSL
750Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,