RN55E6193BRE6
Mfr.Part #
RN55E6193BRE6
Description
RES 619K OHM 1/8W .1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
619kOhms
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
2
Military Standard :
MIL-R-10509
Mount :
Through Hole
Length :
6.096mm
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RN55E6193BRE6
Vishay / Dale RN55E6193BRE6
Through Hole 619kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,