RN55E4752CRSL
Mfr.Part #
RN55E4752CRSL
Description
RES 47.5K OHM 1/8W .25% AXIAL
Resistance :
47.5kOhms
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
6.096mm
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
32 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Datasheets
RN55E4752CRSL
Vishay / Dale RN55E4752CRSL
47.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,