RN55E4751BRSL
Mfr.Part #
RN55E4751BRSL
Description
RES 4.75K OHM 1/8W .1% AXIAL
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
32 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
6.096mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.75kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RN55E4751BRSL
Vishay / Dale RN55E4751BRSL
4.75kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,