RN55E4750FRSL
Mfr.Part #
RN55E4750FRSL
Description
RES 475 OHM 1/8W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Max Power Dissipation :
125mW
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
6.096mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
475Ohms
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RN55E4750FRSL
Vishay / Dale RN55E4750FRSL
475Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,