RN55E4642FRE6
Mfr.Part #
RN55E4642FRE6
Description
RES 46.4K OHM 1/8W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Mount :
Through Hole
Composition :
Metal Film
Length :
6.096mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
46.4kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
29 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Package / Case :
Max Operating Temperature :
175°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-R-10509
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RN55E4642FRE6
Vishay / Dale RN55E4642FRE6
Through Hole 46.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,