RN55E4642BRSL
Mfr.Part #
RN55E4642BRSL
Description
RES 46.4K OHM 1/8W .1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
46.4kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
125mW
Width :
2.29mm
Series :
Military, MIL-R-10509/7, RN55
Length :
6.096mm
Datasheets
RN55E4642BRSL
Vishay / Dale RN55E4642BRSL
46.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,