RN55E4641BR36
Mfr.Part #
RN55E4641BR36
Description
RES 4.64K OHM 1/8W .1% AXIAL
Resistance :
4.64kOhms
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
6.096mm
Max Operating Temperature :
175°C
Military Standard :
MIL-R-10509
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
34 Weeks
Published :
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RN55E4641BR36
Vishay / Dale RN55E4641BR36
Through Hole 4.64kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,