RN55E4590BRSL
Mfr.Part #
RN55E4590BRSL
Description
RES 459 OHM 1/8W .1% AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Length :
6.096mm
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
459Ohms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
125mW
Datasheets
RN55E4590BRSL
Vishay / Dale RN55E4590BRSL
459Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,