RN55E4532FRE6
Mfr.Part #
RN55E4532FRE6
Description
RES 45.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.29mm
Contains Lead
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Length :
6.096mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Radiation Hardening :
No
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Military Standard :
MIL-R-10509
Resistance :
45.3kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RN55E4532FRE6
Vishay / Dale RN55E4532FRE6
Through Hole 45.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,