RN55E4532FR36
Mfr.Part #
RN55E4532FR36
Description
RES 45.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
6.096mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Width :
2.29mm
Package / Case :
Axial
Military Standard :
MIL-R-10509
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
45.3kOhms
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
2
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
2.29mm
Power Rating :
125mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN55E4532FR36
Vishay / Dale RN55E4532FR36
Through Hole 45.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,