RN55E4532BR36
Mfr.Part #
RN55E4532BR36
Description
RES 45.3K OHM 1/8W .1% AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Radiation Hardening :
No
Length :
6.096mm
Resistance :
45.3kOhms
Diameter :
2.29mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
175°C
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RN55E4532BR36
Vishay / Dale RN55E4532BR36
Through Hole 45.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,