RN55E4531FRSL
Mfr.Part #
RN55E4531FRSL
Description
RES 4.53K OHM 1/8W 1% AXIAL
Resistance :
4.53kOhms
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RN55E4531FRSL
Vishay / Dale RN55E4531FRSL
4.53kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,