RN55E4531FR36
Mfr.Part #
RN55E4531FR36
Description
RES 4.53K OHM 1/8W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
6.096mm
Package / Case :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power Rating :
125mW
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Military Standard :
MIL-R-10509
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
2.29mm
Metal Film
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
4.53kOhms
Datasheets
RN55E4531FR36
Vishay / Dale RN55E4531FR36
Through Hole 4.53kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,