RN55E4483BRSL
Mfr.Part #
RN55E4483BRSL
Description
RES 448K OHM 1/8W .1% AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
448kOhms
Max Power Dissipation :
125mW
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
32 Weeks
Datasheets
RN55E4483BRSL
Vishay / Dale RN55E4483BRSL
448kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,