RN55E4420FRSL
Mfr.Part #
RN55E4420FRSL
Description
RES 442 OHM 1/8W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
442Ohms
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
29 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
6.096mm
Datasheets
RN55E4420FRSL
Vishay / Dale RN55E4420FRSL
442Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,