RN55E4391BRE6
Mfr.Part #
RN55E4391BRE6
Description
RES 4.39K OHM 1/8W .1% AXIAL
Resistance :
4.39kOhms
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
6.096mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RN55E4391BRE6
Vishay / Dale RN55E4391BRE6
4.39kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,