RN55E4372BRE6
Mfr.Part #
RN55E4372BRE6
Description
RES 43.7K OHM 1/8W .1% AXIAL
Max Power Dissipation :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
7.06mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Termination :
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
34 Weeks
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
43.7kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
125mW
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN55E4372BRE6
Vishay / Dale RN55E4372BRE6
Through Hole 43.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,