RN55E4322FRSL
Mfr.Part #
RN55E4322FRSL
Description
RES 43.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
6.096mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
43.2kOhms
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RN55E4322FRSL
Vishay / Dale RN55E4322FRSL
43.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,