RN55E4322BRSL
Mfr.Part #
RN55E4322BRSL
Description
RES 43.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Length :
6.096mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
32 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
125mW
Width :
2.29mm
Resistance :
43.2kOhms
Datasheets
RN55E4322BRSL
Vishay / Dale RN55E4322BRSL
43.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,