RN55E4322BRE6
Mfr.Part #
RN55E4322BRE6
Description
RES 43.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Resistance :
43.2kOhms
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
6.096mm
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Diameter :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Width :
2.29mm
Published :
Military Standard :
MIL-R-10509
Datasheets
RN55E4322BRE6
Vishay / Dale RN55E4322BRE6
Through Hole 43.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,