RN55E4322BR36
Mfr.Part #
RN55E4322BR36
Description
RES 43.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Resistance :
43.2kOhms
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power Rating :
125mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Power Dissipation :
125mW
Diameter :
2.29mm
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RN55E4322BR36
Vishay / Dale RN55E4322BR36
Through Hole 43.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,