RN55E4321FRE6
Mfr.Part #
RN55E4321FRE6
Description
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Length :
6.096mm
Max Power Dissipation :
125mW
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
175°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
125mW
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
29 Weeks
Military Standard :
MIL-R-10509
Mount :
Through Hole
Resistance :
4.32kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RN55E4321FRE6
Vishay / Dale RN55E4321FRE6
Through Hole 4.32kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,