RN55E4321BRSL
Mfr.Part #
RN55E4321BRSL
Description
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.32kOhms
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
32 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
6.096mm
Max Power Dissipation :
125mW
Width :
2.29mm
Datasheets
RN55E4321BRSL
Vishay / Dale RN55E4321BRSL
4.32kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,