RN55E4321BRE6
Mfr.Part #
RN55E4321BRE6
Description
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
125mW
Width :
2.29mm
Resistance :
4.32kOhms
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
Power Rating :
125mW
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
6.096mm
Datasheets
RN55E4321BRE6
Vishay / Dale RN55E4321BRE6
Through Hole 4.32kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,