RN55E4320DRSL
Mfr.Part #
RN55E4320DRSL
Description
RES 432 OHM 1/8W .5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
432Ohms
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
29 Weeks
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN55E4320DRSL
Vishay / Dale RN55E4320DRSL
432Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,