RN55E4320BRSL
Mfr.Part #
RN55E4320BRSL
Description
RES 432 OHM 1/8W .1% AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
32 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
432Ohms
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RN55E4320BRSL
Vishay / Dale RN55E4320BRSL
432Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,