RN55E4302BB14
Mfr.Part #
RN55E4302BB14
Description
RES 43K OHM 1/8W .1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Bulk
Width :
2.29mm
Resistance :
43kOhms
Power Rating :
125mW
Length :
6.096mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN55E4302BB14
Vishay / Dale RN55E4302BB14
43kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,