RN55E4300FB14
Mfr.Part #
RN55E4300FB14
Description
RES 430 OHM 1/8W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
430Ohms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
2.29mm
Length :
6.096mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
RN55E4300FB14
Vishay / Dale RN55E4300FB14
430Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,