RN55E4273BRE6
Mfr.Part #
RN55E4273BRE6
Description
RES 427K OHM 1/8W .1% AXIAL
Length :
6.096mm
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Lead Diameter :
640 μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
MIL-R-10509
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Termination :
2
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
125mW
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Resistance :
427kOhms
Composition :
Metal Film
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RN55E4273BRE6
Vishay / Dale RN55E4273BRE6
Through Hole 427kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,