RN55E4221FRSL
Mfr.Part #
RN55E4221FRSL
Description
RES 4.22K OHM 1/8W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
4.22kOhms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Package / Case :
Width :
2.29mm
Power Rating :
125mW
Length :
6.096mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN55E4221FRSL
Vishay / Dale RN55E4221FRSL
4.22kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,