RN55E30R9BRE6
Mfr.Part #
RN55E30R9BRE6
Description
RES 30.9 OHM 1/8W .1% AXIAL
Resistance :
30.9Ohms
Width :
2.29mm
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
175°C
Power Rating :
125mW
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Diameter :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Military Standard :
MIL-R-10509
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
6.096mm
Supplier Device Package :
Datasheets
RN55E30R9BRE6
Vishay / Dale RN55E30R9BRE6
Through Hole 30.9Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,