RN55C5831CRSL
Mfr.Part #
RN55C5831CRSL
Description
RES 5.83K OHM 1/8W .25% AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
5.83kOhms
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
6.096mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RN55C5831CRSL
Vishay / Dale RN55C5831CRSL
5.83kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,