RN55C1183CRSL
Mfr.Part #
RN55C1183CRSL
Description
RES 118K OHM 1/8W .25% AXIAL
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.25%
Series :
Military, MIL-R-10509/7, RN55
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
125mW
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
118kOhms
Factory Lead Time :
32 Weeks
Datasheets
RN55C1183CRSL
Vishay / Dale RN55C1183CRSL
118kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,