RN50E1541FRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN50E1541FRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.54K OHM 1/20W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
50mW
Resistance :
1.54kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
3.81mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
1.65mm
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
Military, MIL-R-10509/8, RN50
Composition :
Metal Film
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
50mW
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Supplier Device Package :
Datasheets
RN50E1541FRSL
Vishay / Dale RN50E1541FRSL
1.54kOhms, 0.05W 1/20W, Metal Film,