RN50C63R4FRSL
Mfr.Part #
RN50C63R4FRSL
Description
RES 63.4 OHM 1/20W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
1.65mm
Resistance :
63.4Ohms
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Power Rating :
50mW
Max Power Dissipation :
50mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Length :
3.81mm
Datasheets
RN50C63R4FRSL
Vishay / Dale RN50C63R4FRSL
63.4Ohms, 0.05W 1/20W, Metal Film,