RN50C57R6FRSL
Mfr.Part #
RN50C57R6FRSL
Description
RES 57.6 OHM 1/20W 1% AXIAL
Resistance :
57.6Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
3.81mm
Max Power Dissipation :
50mW
Width :
1.65mm
Power Rating :
50mW
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN50C57R6FRSL
Vishay / Dale RN50C57R6FRSL
57.6Ohms, 0.05W 1/20W, Metal Film,