RN50C3162FRSL
Mfr.Part #
RN50C3162FRSL
Description
RES 31.6K OHM 1/20W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Power Rating :
50mW
Width :
1.65mm
Max Power Dissipation :
50mW
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
31.6kOhms
Length :
3.81mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RN50C3162FRSL
Vishay / Dale RN50C3162FRSL
31.6kOhms, 0.05W 1/20W, Metal Film,