RN50C30R9FRSL
Mfr.Part #
RN50C30R9FRSL
Description
RES 30.9 OHM 1/20W 1% AXIAL
Width :
1.65mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Power Rating :
50mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
3.81mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
50mW
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Resistance :
30.9Ohms
Datasheets
RN50C30R9FRSL
Vishay / Dale RN50C30R9FRSL
30.9Ohms, 0.05W 1/20W, Metal Film,