RN50C2670FRSL
Mfr.Part #
RN50C2670FRSL
Description
RES 267 OHM 1/20W 1% AXIAL
Width :
1.65mm
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
50mW
Resistance :
267Ohms
Power Rating :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
RN50C2670FRSL
Vishay / Dale RN50C2670FRSL
267Ohms, 0.05W 1/20W, Metal Film,