RN50C15R0FRSL
Mfr.Part #
RN50C15R0FRSL
Description
RES 15 OHM 1/20W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Max Power Dissipation :
50mW
Length :
3.81mm
Width :
1.65mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
15Ohms
Power Rating :
50mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
RN50C15R0FRSL
Vishay / Dale RN50C15R0FRSL
15Ohms, 0.05W 1/20W, Metal Film,