RN50C1500FRSL
Mfr.Part #
RN50C1500FRSL
Description
RES 150 OHM 1/20W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Width :
1.65mm
Length :
3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
150Ohms
Power Rating :
50mW
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
50mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN50C1500FRSL
Vishay / Dale RN50C1500FRSL
150Ohms, 0.05W 1/20W, Metal Film,