RN50C14R3FRSL
Mfr.Part #
RN50C14R3FRSL
Description
RES 14.3 OHM 1/20W 1% AXIAL
Width :
1.65mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Length :
3.81mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Max Power Dissipation :
50mW
Power Rating :
50mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
14.3Ohms
Datasheets
RN50C14R3FRSL
Vishay / Dale RN50C14R3FRSL
14.3Ohms, 0.05W 1/20W, Metal Film,