RN50C12R7FRSL
Mfr.Part #
RN50C12R7FRSL
Description
RES 12.7 OHM 1/20W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
50mW
Resistance :
12.7Ohms
Tolerance :
±1%
Width :
1.65mm
Max Power Dissipation :
50mW
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.81mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
RN50C12R7FRSL
Vishay / Dale RN50C12R7FRSL
12.7Ohms, 0.05W 1/20W, Metal Film,