RN50C12R4FRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN50C12R4FRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 12.4 OHM 1/20W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Width :
1.65mm
Resistance :
12.4Ohms
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Power Rating :
50mW
Length :
3.81mm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
50mW
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Series :
Military, MIL-R-10509/8, RN50
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN50C12R4FRSL
Vishay / Dale RN50C12R4FRSL
12.4Ohms, 0.05W 1/20W, Metal Film,